Akrilik Tezgahlar

Akrilik Solid Surface masif tezgahlar, doğal mineraller ve akriliğin özel bir yöntem ile birleştirilerek ve döküm tekniği ile üretilen %100 akrilik esaslı bir yüzey kaplama malzemesidir.

Akrilik Solid Surface masif malzemeler, günümüzde özellikle Mutfak Tezgahlarında ve Banyo Tezgahlarında, Teknelerde, Fast-food, Otel, Hastane ve Laboratuvar Tezgahlarında Alışveriş merkezlerinin iç ve dış mekanlarında, kısacası hijyenik ve keyifli bir dokunuş düşlediğiniz her yerde uygulanabilen, en zor mimari detayları çağdaş çizgilere dönüştüren, estetik özelliği ve üstün performansı ile uygulamalarda sınırsız özgürlük sağlayan ideal bir yüzey malzemesidir.

Üstelik, homojen ve esnek yapısı ve derz olmadan eklenmesi ile polyester, laminat ve doğal taşlara göre çok daha üstün, çok daha kullanışlıdır.


Solid akrilik masif malzemeleri benzeri ürünlerden farklı kılan en önemli özelliği ise, düz veya granit görünümlü, cıvıl cıvıl 60' dan fazla renk ve doku seçeneğine sahip olmasıdır.

Masif ve gözeneksiz yüzeyi hijyenik olduğu için mikrop ve bakteri barındırmaz. Herhangi bir basit malzeme ile temizlenebilir , ek yerleri belli olmaz, rengi solmaz, yanmaz, ultraviole ışınlara dayanıklıdır. Limon, sirke ve benzeri asitlere ve darbelere karşı yüksek direnç gösterir.

KiMYASAL BİLEŞİMİ

Akrilik günümüzde çok kullanılan son derece hijyenik bir polimer türüdür. Banyo küvetleri, duş kabin panoları, aydınlatma elemanlarında yüksek kalite için akrilik tercih edilir.

Ayrıca organik gözlük camları, "contact lens"ler, protez damak ve dişler hep akrilik esaslıdır. Alüminyum-Tri-Hidrat (A.T.H) içeriği sayesinde "self extinguishing" (yanmazlık) özelliği gösterir. ATH'nin mide ilaçlarında da kullanıldığı bilinmektedir.

Akrilik Solid Surface masif tezgahlar bu iki maddenin katalizörler ile birleştirilmesiyle, özel kalıplarda basınç altında ve ısı etkisiyle imal edilir. İçine ilave edilen renk mineral, ve diğer katkılarla doğal granit görünümünü alır.